Vůně medu 2019: dvacátý ročník nejsladší výstavy na novoměststku!

Říj 5th, 2019 | Posted by

První ročník včelařské výstavy pořádané načí ZO se uskuteční v roce 1999. Od té doby se výstava stala nedílnou součástí podzimních akcí na novoměstsku. Proto jsem velice rádi, že vás můžeme pozvat již na dvácátý ročník naší nejsladší výstavy! Slavnostní zahájení proběhne v pátek 8. 11. 2019 v 15 hodin. V další dny bude výstava otevřena vždy od 8 do 17 hodin. Poslední den výstavy, kterým je sobota 16. 11. 2019 bude výstava pro vás otevřena do 14 hodin.

Vůně medu 2019

V nabídce jsou připraveny různé druhy medu, medoviny, medového piva a dalšího medového zboží. Návštěvníci budou mít možnost obdivovat zdobené erníčky, perníkové chaloupky a pochoutky, voskové svíčky, ozdoby a dekorace, vybrat si mohou ze včelařské kosmetiky s apisinem, propolisem, mateří kašičkou a léčebných doplňků a přípravků.

Včelaři si mohou zakoupit osvědčené pomůcky a potřeby pro svoji užitečnou a zajímavou zálibu. Zkušení včelařští odborníci jsou připraveni odpovídat na dotazy s tématikou. Přednést pro skupinku zájemců kratší přednášku o včelách, především pro školní a předškolní mládež.

Tradičně nebude chybět prosklený úl s živými včelami, včela pod mikroskopem a záznamy z historie včelaření. K zakoupení bude včelařská literatura, DVD, knihy s recepty, zábavné listy pro děti a pohádky.

Ke shlédnutí bude nachystána panelová naučná expozice a filmy na PC. Výstava historických úlů a medometů a jiných zachovalých pomůcek. Přímo naproti muzeu, je možné navštívit městské arboretum jak se ukládá k zimnímu spánku. Zájemci si mohou prohlédnout prostory, kde se scházejí včelaři, kde se učí a pracují děti ve včelařském kroužku.

Přijďte nás navštívit a potěšit svoje oko a chuťové buňky. Nebo se zastavit na kus řeči.

Na Vaši návštěvu se těší, včelaři z Novoměstska.
ČSV z.s., ZO Nové Město na Moravě

Krátké připomenutí loňské výstavy:

Tags:
Komentáře jsou uzavřeny.