Vůně medu 2018 – nejsladší výstava Novoměstska již podevatenácté

Říj 19th, 2018 | Posted by

Již tradiční 19. ročník prodejní včelařské výstavy ČSV z.s., ZO Nové Město na Moravě.

Slavnostní zahájení bude v pátek 2.11. v 15 hodin, kde pronese uvítací řeč předseda našeho spolku. Hostem bude Ateliér Liba, který předvede módní přehlídku včelích královen nazvaná „Květina“

V nabídce jsou připraveny různé druhy medu, medoviny, medového piva a dalšího medového zboží. Návštěvníci budou mít možnost obdivovat zdobené erníčky, perníkové chaloupky a pochoutky, voskové svíčky, ozdoby a dekorace, vybrat si mohou ze včelařské kosmetiky s apisinem, propolisem, mateří kašičkou a léčebných doplňků a přípravků.

Včelaři si mohou zakoupit osvědčené pomůcky a potřeby pro svoji užitečnou a zajímavou zálibu. Zkušení včelařští odborníci jsou připraveni odpovídat na dotazy s tématikou. Přednést pro skupinku zájemců kratší přednášku o včelách, především pro školní a předškolní mládež.

K vidění bude interaktivní pohádka „O netrpělivé včeličce“ provedena naším včelařským kroužkem z Bobrové….. Tradičně nebude chybět prosklený úl s živými včelami, včela pod mikroskopem a záznamy z historie včelaření. K zakoupení bude včelařská literatura, DVD, knihy s recepty, zábavné listy pro děti a pohádky.

Ke shlédnutí bude nachystána panelová naučná expozice a filmy na PC. Výstava historických úlů a medometů a jiných zachovalých pomůcek. Přímo naproti muzeu, je možné navštívit městské arboretum jak se ukládá k zimnímu spánku. Zájemci si mohou prohlédnout prostory, kde se scházejí včelaři, kde se učí a pracují děti ve včelařském kroužku.

Po dobu výstavy bude v restauraci K Club v Kulturním Domě točené medové pivo ze Sentic a k pochutnání připraveného medového menu.

Přijďte nás navštívit a potěšit svoje oko a chuťové buňky. Nebo se zastavit na kus řeči. A pokud jste to dočetli až sem, tak konec výstavy je 10.11.

Na Vaši návštěvu se těší, včelaři z Novoměstska.

Tags:
Komentáře jsou uzavřeny.