Pozvánka na nejsladší výstavu na Novoměstsku

Říj 13th, 2021 | Posted by

Vůně medu 5.11.-13.11.2021 v Horáckém muzeu Nového Města na Mor.

Již 21. ročník prodejní včelařské výstavy ČSV z.s.,

ZO Nové Město na Moravě.

         Slavnostní zahájení výstavy bude 5.11.2021 v 15:00 předsedou našeho spolku Pavlem Kalábem za doprovodu smyčcového dua. Pak bude následovat módní přehlídka včelích královen z Ateliéru Libuše. Poté předčítání z nové knihy od paní Zdeňky Šiborové s autogramiádou.

V nabídce jsou připraveny různé druhy medu, medoviny, medového piva a dalšího medového zboží. Návštěvníci budou mít možnost obdivovat zdobené perníčky, perníkové chaloupky a pochoutky, voskové svíčky, ozdoby a dekorace, vybrat si mohou ze včelařské kosmetiky s apisinem, propolisem, mateří kašičkou a léčebných doplňků a přípravků.

         Včelaři si mohou zakoupit osvědčené pomůcky a potřeby pro svoji užitečnou a zajímavou zálibu. Zkušení včelařští odborníci jsou připraveni odpovídat na dotazy spojené s tématikou včelaření, popř. udělat přednášku pro skupinky zájemců, především pro školní a předškolní mládež.

         K vidění bude loutková pohádka provedena naším včelařským kroužkem z Bobrové „Jak Otíka napravily včely“ Tradičně nebude chybět prosklený úl s živými včelami, včela pod mikroskopem a záznamy z historie včelaření. K zakoupení bude včelařská literatura, DVD, knihy s recepty, zábavné listy pro děti a pohádky.

 V úterý a ve čtvrtek od 14h bude workshop pro malé a velké „Včelky a příroda

         Ke zhlédnutí bude nachystána panelová naučná expozice a filmy na PC. Výstava historických úlů a medometu a jiných zachovalých pomůcek. Přímo naproti muzeu, je možné navštívit městské arboretum, jak se ukládá k zimnímu spánku. Zájemci si mohou prohlédnout prostory, kde se scházejí včelaři, kde se učí a pracují děti ve včelařském kroužku.

Přijděte nás navštívit do Horáckého muzea od

5.11. 15:00 do 17:00 a

6.11.2021 do 12.11.2021 od 8:00 do 17:00 a

13.11. od 8:00 do 14:00

Jen tak se podívat něco si vyrobit anebo se zastavit na kus řeči.

Na Vaši návštěvu se těší, včelaři z Novoměstska.

Tags:
Komentáře jsou uzavřeny.