Výrobky s propolisu

Update: 5. Led, 2008

V lihu se rozpouští všechny základní složky propolisu, je však třeba použít alkohol více jak 60% (doporučuji používat ovocné alkoholy jako je slivovice, kalvádos apod.). Lihový extrakt – propolisová tinktura je průzračná červenohnědá kapalina. Přidáme-li tuto tinkturu do vody nebo odvaru bylin, vznikne mléčně zakalená emulze. Odpaříme-li líh, zůstane nám propolisový balzám s vůní podobnou peruánskému balzámu. Při dobrém uskladnění v temnu, suchu a chladu, v hermeticky uzavřené nádobě, neztrácí ani po delší době propolis své základní léčivé vlastnosti. Čerství propolis je pochopitelně nejlepší.

Absolutní kontraindikace léčby propolisem není. Relativní kontraindikace je individuální alergie na propolis, kterých je asi půl až jedno promile lidí. Tyto projevy lze zvládnout běžnými antihistaminiky, nebo tito lidé musí léčbu vynechat.
Běžně alergii na propolis zjišťujeme tak, že vetřeme na smotku vaty namočeném v tinktuře do kůže na dlaňové straně zápěstí a necháme zaschnout. Jestliže místo natření do 24 hodin nezčervená nebo se neutvoří pupínky, pak můžeme propolis užívat.
Poslední výzkumy a nejnovější výrobky z propolisu slibují, že odstranění esterů kyseliny kávové z propolisu by jej zbavilo látek, které způsobují jeho alergický účinek.

Propolisové tablety

Tyto přípravky obsahují účinné složky přírodního propolisu v kombinaci s vitamínem C a s dalšími včelími produkty jako jsou mateří kašička, propolis. Propolisové tablety mobilizují obranný systém a proto jsou neocenitelným pomocníkem v boji proti celkové vyčerpanosti a únavě doprovázející řadu onemocnění infekčního původu. Propolisové tablety jsou určeny pro širokou veřejnost jako podpůrný přípravek který :
–brání zánětlivosti dásní, prúdušek, nosohltanu, mandlí, žaludeční a střevní sliznice, močových cest
–zvyšuje obranyschopnost organismu proti bakteriálním a virovým onemocněním
–reguluje přirozené mikroorganizmy v dutině ústní a celém zažívacím traktu
–podporuje trávení a odstraňuje nechutenství

Propolisové spreje a tinktury

Propolisové spreje a tinktury jsou ve formě emulze nebo na bázi lihového roztoku většinou s mentolem a eukalyptem.
–na desinfekci dutiny ústní, při bolestech v krku, angíně, chřipce, zánětu nosohltanu

Med s propolisem

Med s propolisem je užíván k předcházení řady obtíží. Je oblíben například při virových onemocnění, žaludečních a duodenálních vředech, při nachlazení, kataru horních cest dýchacích, angínách apod. Přináší úlevu při celkové vyčerpanosti organismu při různých infekcích.

Propolisové masti a krémy

Propolosová mast je velmi účinná a jemná přírodní hojivá mast, která se používá:
–na ekzémy, plísně, popáleniny, lupénku, bércové vředy, popraskané ruce, rty, opary
–při podráždění kůže saponáty, vápnem a ostatními chemikáliemi
–k masáži při bolestech kloubů, páteře, svalstva, šlach………

Krém s propolisem vytvoří na pleti tenký mikrofilm, který pleť chrání po celý den
–odstraňuje kožní defekty – akné, ekzémy, plísně
–chrání pleť – má vysoký UV faktor
–zabraňuje vysoušení pleti – je vhodný i pro muže po holení

Propolisové mýdlo

Propolisové mýdlo obsahuje přírodní tukové složky, zajišťující okamžitou regeneraci kožního filmu a následnou vláčnost a hebkost pokožky i při mytí v tvrdé vodě. Mýdlo neobsahuje běžně užívané syntetické složky, působí blahodárně na pokožku náchylnou na plísně a ekzémy.

Šampóny s propolisem

Regeneruje vlasy, zpomaluje maštění a tvorbu lupů, používá se při řídnutí a vypadávání vlasů.

S propolisem se vyrábí ještě mnoho kvalitních výrobků pro zdraví člověka – např. Pleťové mléko s propolisem, Voda po holení s propolisem, Vlasová voda s propolisem apod.

Bez komentářů.